Pohádkový svět

Projekt je v realizaci.

Jedná se o několikaletý projekt, tři ročníky byly uzavřeny.

Cílem projektu je zábavnou formou zvýšit povědomí o české a polské kultuře, a to především u dětí, které často povědomí o tradičních pohádkách ztrácejí. Při přípravě se žadatel proto zaměřil na cíl. skupinu rodin s dětmi. Bylo vybráno téma lidových pohádek, které mají všichni rádi a to bez rozdílu věku. Pohádky jsou brány jako fenomén, který je pro komunity na obou stranách hranice společný a je tak dobrým východiskem pro vzájemné poznávání a navazování bližší spolupráce. Byly vybrány pohádkové příběhy, které jsou stejné (či podobné) pro českou i polskou kulturu (př. O Popelce).
Hlavním cílem je zrealizovat dvoudenní kulturně-společenskou akci. Smyslem bude vytvořit "pohádkovou stezku", která bude vybavena kulisami a živými pohádkovými postavami. Na této trase bude umístěno 7 stanovišť. Každé stanoviště bude v koncepci jedné pohádky a děti, které budou s rodiči stezkou procházet, zde budou plnit pohádkové úkoly a disciplíny. Tím budou postupně seznámeny s každou pohádkou na stezce. Po absolvování pohádkové procházky dostanou děti drobný dárek jako odměnu za splnění úkolů.
V období před samotnou realizací dvoudenní akce se budou moci děti vybraných MŠ zúčastnit výtvarné soutěže s pohádkovými tématy a také zaměřené na zákl. informace o ČR a Polsku.

Od projektu se očekává posílení vazeb mezi obyv. z čs-pl pohraničí, navázání vzájemných vztahů mezi jednotlivými účastníky, rozšíření znalostí o kultuře obou zemí a minimalizace xenofobních předsudků.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím