Gastroshow Chuť Jeseníků 2014

Plakat_gastroshow_drakov-_2

GASTROSHOW JESENICKO-NYSKÉ KUCHYNĚ

Projekt podpořený Fondem mikroprojektů Euroregionu Praděd, číslo projektu: CZ.3.22/3.3.07/13.03655

Příjemce grantu: Jeseníky přes hranici, o. s.

Partneři projektu: Nyski Dom Kultury

Harmonogram: 05. 2013 – 10. 2014

Místo realizace projektu: Nysa, Glucholazy, Opole, Jeseník, Šumperk, Rýmařov, Mohlenice, Bruntál, Olomouc, Zlaté hory, Vrbno pod Pradědem, Staré město p. Sněžníkem.

Cílem projektu je posílit image regionální kuchyně, informovat potenciální turisty o existenci kvalitní

kuchyně, propagovat lokální výrobce a producenty a současně také zvýšení spolupráce mezi komunitami na obou stranách hranice prostřednictvím poznávání společné gastronomické tradice. Díky realizaci projektu dojde k prohloubení mezinárodních vztahů, poznání společné historie, výměně zkušeností a podpoře cestovního ruchu. Projekt usiluje o oživení tradiční a často zapomenuté původní jesenická kuchyně. Jednotlivé aktivity budou zacíleny na propagaci starých, zapomenutých a pro Jeseníky typických receptů a způsobů přípravy. Zásadní přeshraniční dopad projektu je spatřován v podpoře tradic a historie příhraničního regionu a rozvoji česko-polské spolupráce v oblasti rozvoje cestovního ruchu.

Projekt realizuje gastronomickou roadshow po městech Česka a Polska. Prezentační stánek bude

uzpůsoben pro vaření, budou prakticky ukazovány přípravy jednotlivých pokrmů a proběhne ochutnávka

tradičních jídel Jeseníků. Profesionální kuchař bude přímo na místě připravovat konkrétní jídla a komunikovat s lidmi o tradiční kuchyni, surovinách i výrobcích. Návštěvníci budou připravená jídla ochutnávat. Dále budou distribuovány tiskoviny a další informační materiály vztahující se k jesenicko-nyskému regionu. Součástí projektu jsou také aktivity propagující připravované prezentační akce.

Hlavním cílem projektu je propagace tradiční kuchyně jesenicko-nyského regionu mezi obyvateli regionu i mimo region.

POKAZ KULINARNY KUCHNI JESENICKO-NYSKIEJ

Projekt wspierany przez Fundusz mikroprojektów Euroregionu Pradziad, numer projektu:

CZ.3.22/3.3.07/13.03655

Beneficjant grantu: Jeseníky přes hranici, o.s.

Partnerzy projektu: Nyski Dom Kultury

Harmonogram: 05.2013– 10.2014

Miejsce realizacji projektu: Nysa, Głuchołazy, Opole, Jesenik, Šumperk, Rýmařov, Mohelnice, Bruntál, Ołomuniec, Zlaté Hory, Vrbno pod Pradědem, Staré Město p. Sněžníkem

Projekt proponuje realizację pokazu kulinarnego w formie roadshow w miastach czeskich i polskich. Stoisko prezentacyjne będzie przeznaczone do gotowania, przedstawiane będą praktycznie przygotowania poszczególnych posiłków i odbędzie się degustacja tradycyjnych potraw z regionu Jeseników. Profesjonalny kucharz będzie bezpośrednio na miejscu przygotowywać konkretne potrawy i opowiadać ludziom o kuchni tradycyjnej, składnikach i wyrobach. Uczestnicy będą degustować przygotowane potrawy. Ponadto, stoisko będzie oferować materiały informacyjne i promocyjne o regionie. Do akcji zostaną włączeni również miejscowi producenci, którzy w ten sposób będą się mogli zaprezentować. Impreza jest zaplanowana jako doświadczenie dla tych, którzy lubią dobre jedzenie z lokalnych źródeł.

Główną grupą docelową zakładanego projektu są mieszkańcy regionu jesenickiego z czeskiej i polskiej strony granicy (obszar euroregionu Pradziad) zainteresowani tradycyjną kuchnią, gotowaniem i przepisami kulinarnymi. Tej grupie docelowej projekt zaproponuje możliwość zapoznania się z oryginalną kuchnią jesenicką, zapomnianymi przepisami tradycyjnymi i sposobami przygotowywania posiłków włącznie z popularną degustacją tych posiłków.

Za dalszą grupę docelową projektu możemy przyjąć:

- wszystkich pracowników i wolontariuszy, którzy będą aktywnie uczestniczyć w projekcie,

- szeroką polską i czeską publiczność zainteresowaną historią i kuchnią jesenicką.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím